2012. augusztus 5., vasárnap

Egyesületünkről röviden

A LEMMA Egyesület olyan alkotó művészek, fiatal műszaki és technikai szakemberek közössége, akik a kortárs képzőművészet, főképp a médiaművészet terén kívánják hasznosítani tudásukat. A médiaművészet sajátos vonása, hogy több tudományághoz igazodik, avagy reflektál azokra. Képes közösséget kovácsolni a különböző szakterületek képviselőiből, ugyanakkor alkalmas a civil szféra bevonására és mozgósítására. Épp ezért választottuk a LEMMA (felvetés, vezérszó, jelmondat*) egyesület nevet. A lemma szó több tudományágban képviselteti magát és mint ilyen igen találó tevékenységeink, céljaink kifejezésére.
* lemma: [gör. 'felvetés'] 1. nyelvt. szótő, szótári címszó
2. mat. segédtétel, valamely mat.-i tétel bizonyításához szükséges kisegítőtétel
3. fil. segédtétel filozófiai levezetésben, vezérszó, jelmondat
4. megszállottság, ihletettség /Vetus Testamentum/


Az Egyesület célja és feladatai:


1. A Lemma Egyesület elsődleges célja a kortárs képzőművészeti, főként médiaművészeti projektek, kiállítások, rendezvények szervezése helyi és nemzetközi közegben. Mindezt az Európai Unió különböző kultúráinak kutatásával és bemutatásával teszi.

2. A fiatal alkotó- és előadóművészek számára megnyilvánulási lehetőség biztosítása, szem előtt tartva a kulturális, szociális, nemi, vallási és nyelvi sokszínűség népszerűsítését.

3. A médiaművészetért ill. az összművészetért tenni akarók (képzőművészek, zenészek, irodalmárok, egyének és közösségek, iskolák, pedagógusok, stb.) támogatása és segítése munkájukban, feladataik ellátásában és érdekeik védelmében.

4. A médiaművészet és a különböző tudományágak képviselői közötti együttműködés erősítése, más külső intézményekkel (önkormányzatokkal, klubokkal, tanügyi intézményekkel, mozikkal, külföldi és belföldi partnerekkel, stb.) való kapcsolatok fejlesztése.

5. A civil szféra aktivizálása, bevonása a különböző projektek és rendezvények szervezésébe, lebonyolításába. A részvételközpontú szemlélet széleskörű megismertetése és terjesztése, ezzel a különböző vélemények, látásmódok párbeszédének elősegítése, gyakorlati példáinak megismertetése.